Çiğli, Erdal Erzincan’la Yazı Karşıladı

Çiğli Belediyesi, Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Erdal Erzincan’ı müzikseverlerle buluşturdu ve yaz sezonuna renkli bir başlangıç yaptı. Binlerce kişinin katıldığı konser, unutulmaz anlara sahne oldu.

Erdal Erzincan’ın büyük ilgi gördüğü konserde, Büyük Park’ta İzmirli müzikseverlerle buluştu. Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız ve diğer yerel yöneticilerin de katıldığı konserde, Erdal Erzincan sevilen eserlerini seslendirerek izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Konserin sonunda Erdal Erzincan, Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız’ı sahneye davet etti. Başkan Yıldız’ın da katılımıyla gerçekleşen performans büyük beğeni topladı ve izleyiciler tarafından alkışlandı.

“NEREDE TÜRKÜ SÖYLEYEN BİRİ VARSA ORADA MUHABBET, İYİLİK VE AŞK VARDIR”

Erzincan’ı ilçede misafir ettikleri için mutlu ve gururlu olduklarını belirten Başkan Yıldız, “Öncelikle bu türkü şöleninde gönül gönüle olduğumuz tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte unutulmaz bir gece yaşadık. Hayatının her dönemini, Erdal Erzincan’ın deyişlerini ve türkülerini dinleyerek geçiren birisi olarak, benim de çocukluk hayalim gerçek oldu. Türkülerini aşkla dinlediğimiz Erdal Ağabeyi Çiğli’de canlı canlı dinlemek, tarif edilemez bir duyguydu. Nerede türkü söyleyen biri varsa orada muhabbet, iyilik ve aşk vardır. Erdal Ağabey de sazı ve sözüyle Çiğli’mizi muhabbet ve aşk bahçesine çevirdi. Bu toprakların yaşayan efsanelerinden Erdal Ağabey ile bir arada olmaktan onur ve gurur duyduk. Bu güzel buluşmaya sponsor olan Çiğlimizin değerli iş insanlarından İlyas Özdemir’e de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

“GEZİCİ BAĞLAMA ATÖLYESİ’Nİ AĞIRLAMAK İSTERİZ”

Erdal Erzincan’ın hayata geçirdiği Gezici Bağlama Atölyesi’ni ağırlamak istediklerini belirten Başkan Yıldız, “Erdal Ağabey, Gezici Bağlama Atölyesi ile Anadolu’yu karış karış gezerek, bağlamaya aşkla bağlı olan ancak kurs alma imkanı olmayan öğrencilere dokunuyor. Bunun yanı sıra kadim kültürümüzü, türkülerimizi ve kaybolmuş değerlerimizi bulup bizlere armağan ediyor. Bu toprakların çocuk oyunlarını, manilerini, muhabbetlerini, türkülerini, deyişlerini, aşıklarını, giysilerini ve yemeklerini de öğreterek Anadolu’nun kültürel belleğine doğru bizleri yolculuğa çıkarıyor. Gezici Bağlama Atölyesi’ni ilçemizde de görmek isteriz. Çiğli Belediyesi olarak, ne zaman gelirlerse emrine amadeyiz” ifadelerini kullandı.

“ÇİĞLİ, ÇİÇEK BAHÇESİ GİBİYDİ”

Erdal Erzincan ise “Bağlamaya gönül veren insanlardan yanlış gelmez. İnsanlarımızın türkü ve bağlamayla olan bağını kuvvetlendirebilirsek iyilikler artar, güzellikler yayılır. Sorunlarımız çok daha çabuk düzelir. Çiğli, bağlamaya kulak veren, türkülere gönül veren bir başkanı olduğu için çok şanslı. Sazın içinde bir dert var ama onun içinde bir de derman var. Dert gibi görünüyor ancak içerisinde bir de derman taşıyor. Birçok konser veriyorum, birçok memlekete gittim Çiğli gibisini pek görmedim. Adeta bir çiçek bahçesi gibiydi. Bugünü asla unutmayacağım. Çiğli’nin birliği tüm Türkiye’nin birliği olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir