Romanya’da ev dekorasyon mağazasında patlama: 13 yaralı

Romanya acil durum servisi, bugün ülkenin kuzeydoğusundaki bir ev dekorasyon zinciri mağazasında yaşanan patlama ve yangında en az 13 kişinin yaralandığını açıkladı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Romanya hükümetine bağlı acil durum müdahale ajansı, Botosani kasabasının dışında yer alan Dedeman outlet mağazasında önce patlama yaşandığını, ardından alevlerin mağazaya yayıldığını açıkladı. Botosani Belediye Başkanı Cosmin Andrei, Antena3 televizyonuna yaptığı açıklamada, “Bana söylendiğine göre, mağaza içindeki gaz ağında bir arıza meydana gelmiş” dedi.

4 YARALININ DURUMU KRİTİK

Romanya Sağlık Bakanlığı, yaralılardan dördünün durumunun ağır olduğunu, tedavi için doğudaki Iasi ile başkent Bükreş’teki hastanelere kaldırıldıklarını açıkladı. Yetkililer, 100’den fazla kişinin patlamanın ardından kaçmayı başardığını belirtti. Yangını söndüren itfaiye ekipleri, binada başka bir ölü ya da yaralıya rastlamadıklarını bildirdi.

Ağustos ayında da Romanya’nın başkenti Bükreş yakınlarındaki Crevedia kasabasında bir sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) istasyonunda art arda patlamalar meydana gelmiş, bir kişinin hayatını kaybettiği olayda onlarca kişi de yaralanmıştı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir