Willy Sagnol: Hakan Çalhanoğlu’nun büyük bir hayranıyım!

EURO 2024 F Grubu’nun 1’inci haftasında Türkiye ile karşı karşıya gelecek Gürcistan Milli Takımı’nda teknik direktör Willy Sagnol açıklamalarda bulundu.

Oyuncularının turnuvaya odaklandıklarını belirten Willy Sagnol, “Play-off oynadığımız maçtan sonra, bazı oyuncular için günlük rutinlerine dönmek biraz zor oldu. Günlük hayatlarına dönmeleri gerekiyordu ama sanki bir rüyayı yaşıyorlardı. Belli bir yerde bu rüyanın bitmesi ve tekrar odaklanmamız gerekiyor. Biz bunu oyuncularla kampın başından itibaren konuşmaya başladık. Şu anda oyuncular, bu turnuvaya katılmaya hazırlar. Performansları da bunu gösteriyor. Disiplinli olduklarını söyleyebilirim” dedi.

Türkiye’nin uzun süredir turnuvalara katıldığını dile getiren Willy Sagnol, “Gürcistan söz konusu olduğunda, rakibin güçlü yanlarından çok fazla bahsedebilirsiniz. İlk maçımız olacak ama Türkiye’nin de ilk maçı. İki takım için de baskılı bir maç olacak. Oyuncularımız bunun için hazırlar. Bu mücadele için hazırız. Türkiye’nin güçlü yanlarından bahsedecek olursak, uzun süredir bu turnuvaya katılan bir takım. Teknik ve taktiksel olarak iyi bir takım. Saha içinde ve saha dışında duruşları olan oyunculara sahip bir takım. Bizim için önemli bir mücadele edecek” ifadelerini kullandı.

Taraftarlara seslenen Willy Sagnol, “Buraya bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza ve Gürcistan’da kalan taraftarımıza şu mesajı vermek isterim; Eğer takımınızın arkasında durursanız, eğer bu takımın arkasında durursanız, stadyumda ve sosyal medyada onları desteklerseniz, size minnettar oluruz. Sizin varlığınızı burada hissetmek bize güç verir ve iyi bir turnuva geçiririz. Hepiniz gerçekten çok özel taraftarlarsınız” diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı’ndan Hakan Çalhanoğlu’na parantez açan Willy Sagnol, “Genellikle rakip takımla yorum yapmak istemem. Ama bir şey söylemek gerekirse, Almanya’da oynadığı zamanlardan bu yana Hakan Çalhanoğlu’nun büyük bir hayranı olduğumu söylemeliyim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir